Navigace:

Aktuality

 

3. kolo přijímacího řízení

V pátek 22. června proběhlo 3. kolo přijímacího řízení. Výsledky najdete tady.

Letní sportovní kurz

V týdnu 18. až 22. června 2018 proběhl v mostkovickém autokempu tradiční Letní sportovní kurz pro studenty třetích ročníků.

Věda v ulicích

Dne 19. června 2018 jsme se již tradičně zůčastnili akce Věda v ulicích propagující přírodovědné obory na prostějovském náměstí.

Předávání maturitních vysvědčení

V úterý 5. června 2018 byla v obřadní síni prostějovské radnice slavnostně předána vysvědčení našim absolventům čtyř tříd pěti studijních oborů.
V pondělí 18. června byly slavnostně předány výuční listy absolventům našich učebních oborů.

První místo v celostátní stavařské soutěži

22. března 2018 proběhla v Českých Budějovicích celostátní žákovská soutěž v projektování pozemní stavby ,,Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“. Naši školu reprezentovali žáci Ondřej Laník, který obsadil pěkné deváté místo, a David Rozehnal, který se stal celostátním vítězem. celá zpráva
O úspěchu informovala i prostějovská televize v reportáži z 24. dubna 2018, od času 10:52.

Reprezentační ples školy

V pátek 9. března 2018 proběhl v prostějovském Společenském domě reprezentační ples naší školy. Fotodokumentaci plesu naleznete zde a tady a fotokoutek.

Projekt Šablony

Naše škola realizuje od podzimu 2017 další projekt "Podpora SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov".
Výzva poskytne dočasnou personální podporu kariérového poradce a koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele středním školám. Dále umožní podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem a žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí formou doučování.
Výzva rovněž podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání žáků.

Ocenění Hospodářské komory ČR

Naše škola získala díky svým absolventům učebních oborů ocenění Hospodářské komory ČR za vysokou úroveň praktické přípravy. S hrdostí podotýkáme, že zisk tohoto ocenění je u nás každoroční tradicí.

3D tiskárna

Získali jsme již druhou 3D tiskárnu PRUSA i3 MK2 a pořídili fotografie výtisků pomůcek do mechatroniky.