Navigace:

Aktuality

 

Výsledky přijímacího řízení

Zveřejnili jsme výsledky přijímacího řízení do čtyřletých studijních a tříletých učebních oborů.

První místo v celostátní stavařské soutěži

22. března 2018 proběhla v Českých Budějovicích celostátní žákovská soutěž v projektování pozemní stavby ,,Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“. Naši školu reprezentovali žáci Ondřej Laník, který obsadil pěkné deváté místo, a David Rozehnal, který se stal celostátním vítězem. celá zpráva
O úspěchu informovala i prostějovská televize v reportáži z 24. dubna 2018, od času 10:52.

Reprezentační ples školy

V pátek 9. března 2018 proběhl v prostějovském Společenském domě reprezentační ples naší školy. Fotodokumentaci plesu naleznete zde a tady a fotokoutek.

Přijímací řízení

Zveřejnili jsme organizaci, kritéria a doplňující materiály k přijímacímu řízení na naší školu.

Lyžařský kurz

V týdnu 14. až 21. ledna 2018 proběhl lyžařský výcvikový kurz pro žáky prvních ročníků na Dolní Moravě. Fotografie najdete v galerii.

Projekt Šablony

Naše škola realizuje od podzimu 2017 další projekt "Podpora SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov".
Výzva poskytne dočasnou personální podporu kariérového poradce a koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele středním školám. Dále umožní podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem a žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí formou doučování.
Výzva rovněž podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání žáků.

Ocenění Hospodářské komory ČR

Naše škola získala díky svým absolventům učebních oborů ocenění Hospodářské komory ČR za vysokou úroveň praktické přípravy. S hrdostí podotýkáme, že zisk tohoto ocenění je u nás každoroční tradicí.

3D tiskárna

Získali jsme již druhou 3D tiskárnu PRUSA i3 MK2 a pořídili fotografie výtisků pomůcek do mechatroniky.