Navigace:

Aktuality

 

Reprezentační ples školy

Srdečně zveme všechny žáky, rodiče a známé na reprezentační ples naší školy, který se proběhne v pátek 22. února 2019 v prostějovském Společenském domě.

Mechatronika ve finále

Na sklonku roku 2018 se nám podařilo dokončit naši učebnu mechatroniky, čímž jsme se dostali k celorepublikové špičce v tomto oboru. Zároveň dospěli k maturitě naši první studenti tohoto prestižního a žádaného zaměření.

Dny otevřených dveří

Srdečně zveme zájemce o studium na naší škole i jejich rodiče na druhý den otevřených dveří, který proběhne ve středu 9. ledna 2019. Škola bude otevřena od osmi do sedmnácti hodin.

Projekt Šablony

Naše škola realizuje další projekt "Podpora SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov".
Výzva poskytne dočasnou personální podporu kariérového poradce a koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele středním školám. Dále umožní podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem a žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí formou doučování.
Výzva rovněž podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání žáků.

Ocenění Hospodářské komory ČR

Naše škola získala díky svým absolventům učebních oborů ocenění Hospodářské komory ČR za vysokou úroveň praktické přípravy. S hrdostí podotýkáme, že zisk tohoto ocenění je u nás každoroční tradicí.

Letní sportovní kurz

V týdnu 18. až 22. června 2018 proběhl v mostkovickém autokempu tradiční Letní sportovní kurz pro studenty třetích ročníků.

Věda v ulicích

Dne 19. června 2018 jsme se již tradičně zůčastnili akce Věda v ulicích propagující přírodovědné obory na prostějovském náměstí.

Předávání maturitních vysvědčení

V úterý 5. června 2018 byla v obřadní síni prostějovské radnice slavnostně předána vysvědčení našim absolventům čtyř tříd pěti studijních oborů.
V pondělí 18. června byly slavnostně předány výuční listy absolventům našich učebních oborů.

První místo v celostátní stavařské soutěži

22. března 2018 proběhla v Českých Budějovicích celostátní žákovská soutěž v projektování pozemní stavby ,,Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“. Naši školu reprezentovali žáci Ondřej Laník, který obsadil pěkné deváté místo, a David Rozehnal, který se stal celostátním vítězem. celá zpráva
O úspěchu informovala i prostějovská televize v reportáži z 24. dubna 2018, od času 10:52.