Navigace:

Aktuality

 

Dny otevřených dveří

Srdečně zveme zájemce o studium na naší škole i jejich rodiče na dny otevřených dveří, které proběhnou 28. listopadu 2018 a 9. ledna 2019.

Závěrečné zkoušky

Písemná část závěrečných zkoušek proběhne 3. prosince 2018 a ústní část 11. prosince 2018.

Projekt Šablony

Naše škola realizuje další projekt "Podpora SOŠ průmyslové a SOU strojírenského Prostějov".
Výzva poskytne dočasnou personální podporu kariérového poradce a koordinátora spolupráce školy a zaměstnavatele středním školám. Dále umožní podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem a žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí formou doučování.
Výzva rovněž podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání žáků.

Letní sportovní kurz

V týdnu 18. až 22. června 2018 proběhl v mostkovickém autokempu tradiční Letní sportovní kurz pro studenty třetích ročníků.

Věda v ulicích

Dne 19. června 2018 jsme se již tradičně zůčastnili akce Věda v ulicích propagující přírodovědné obory na prostějovském náměstí.

Předávání maturitních vysvědčení

V úterý 5. června 2018 byla v obřadní síni prostějovské radnice slavnostně předána vysvědčení našim absolventům čtyř tříd pěti studijních oborů.
V pondělí 18. června byly slavnostně předány výuční listy absolventům našich učebních oborů.

První místo v celostátní stavařské soutěži

22. března 2018 proběhla v Českých Budějovicích celostátní žákovská soutěž v projektování pozemní stavby ,,Práce s grafickými programy na stavební průmyslovce“. Naši školu reprezentovali žáci Ondřej Laník, který obsadil pěkné deváté místo, a David Rozehnal, který se stal celostátním vítězem. celá zpráva
O úspěchu informovala i prostějovská televize v reportáži z 24. dubna 2018, od času 10:52.

Ocenění Hospodářské komory ČR

Naše škola získala díky svým absolventům učebních oborů ocenění Hospodářské komory ČR za vysokou úroveň praktické přípravy. S hrdostí podotýkáme, že zisk tohoto ocenění je u nás každoroční tradicí.