Navigace:

Projekt "Regenerative Energien"

v rámci programu Comenius

 

Naše škola se zapojila do mezinárodní spolupráce se zahraničními školami z Německa, Maďarska a Holandska zpracováním vzdělávacího projektu Comenius. Tento multilaterální projekt je dvouletý a grantové období probíhá v období 1.8.2008 – 31.7.2010.

Projekt je zaměřen na tematiku týkající se využívání sluneční energie – fotovoltaiku. Vybraní studenti a učitelé se zúčastnili zahraničního pobytu v Německu v termínu 20. až 23. dubna 2009 na německé škole v Bersenbrücku, kde se setkali i s ostatními partnery. Představili tam svoji prezentaci, seznámili se se školou a fotovoltaickým zařízením, který je zde již instalováno. Další setkání proběhlo 9. až 13. listopadu 2009 v Budapešti a poslední v dubnu 2010 v Prostějově.

V pátek 25. června 2010 proběhla v H-klubu závěrečná konference projektu Regenerative Energien. Studenti zapojení do projektu na ní seznámili své spolužáky i pedagogické pracovníky s dosaženými výsledky a přínosem projektu pro naši školu.

   

V týdnu 26. až 29. dubna 2010 navštívili naši školu kolegové z Bersenbrücku a Budapešti.

   

Společně jsme navštívili vesnici Hostětín známou realizací několika ekologických a energeticky úsporných projektů.

   

Dne 5. února 2010 proběhla přednáška a následná beseda RNDr. Antonína Fejfara, CSc. na téma fotovoltaické přeměny slunečního záření na elektrickou energii.

   

Na podzim 2009 jsme se sešli v Budapešti u našich maďarských partnerů.

   

Místem předchozího setkání byl Bersenbrück
Berufsbildende Schulen des Landkreises Osnabrück
Ravensbergstraße 15
Bersenbrück
Deutschland
 
http://www.bbs-bersenbrueck.de
 

   

 
Naše solární panely
 
   

 

za tuto stránku zodpovídá Mgr. Alice Klímová